תקציר: כמה עולה מפקח בנייה ?

קיימים מקרים שונים, בהם הלקוח מבקש שירות פיקוח בנייה רק עבור שלבי עבודה מסוימים או שנחוצה לו רק פגישת התייעצות. במקרים אלו, מפקח הבנייה מעניק ייעוץ או פיקוח בהתאם לדרישות הלקוח ובהתאם לשלבי העבודה בהם נמצא הפרויקט. אפשרויות אלו מומלצות פחות, שכן הן עלולות ליצור מצבים שבהן צצות בעיות או תקלות שעלולות ליפול בין הכיסאות, ולא יהיה מי שייקח עליהן אחריות.

העדר סטנדרניזציה בתחום פיקוח הבנייה בישראל יצר מספר קשיים ובעיות הן עבור היזמים והן עבור מפקחי הבנייה, שבאים לידי ביטוי בנושאים שונים ומעלים תהיות באשר לחובותיו המקצועיות של מפקח הבנייה ואופן התמחור של השירות שהוא נותן ללקוח, הגינות המחיר והתמורה שמקבל הלקוח.

הבעיה העיקרית היא, שמרבית מפקחי הבנייה מציעים סל שירותים כללי, שבחינה מדוקדקת שלו וירידה לפרטיו חושפת פערים והבדלים רבים בין מה שמציע איש מקצוע אחד לאחר. כמו כן, גם הלקוח שעושה מצידו שיעורי בית ולוקח כמה הצעות מחיר ממפקחי בנייה שונים עשוי לגלות שגם כאשר הפערים אינם גדולים בין איש מקצוע אחד לאחר, המחירים שונים מאוד- אופן התמחור שונה וגם העלות הכוללת של פיקוח הפרויקט שונה לחלוטין בין מפקח אחד לאחר.

מה כוללת עבודתו של מפקח הבנייה?

כפי שציינו, העדר סטנדרט אחיד יוצר פערים בין השירותים השונים שמעניק מפקח הבנייה ללקוח. עם זאת, קיים איזשהו בסיס משותף, שעל פיו פועלים מרבית מפקחי הבנייה בארץ.

תמהיל השירותים של מפקח הבנייה שלכם במרבית המקרים יכלול את הנושאים הבאים:

 1. באופן כללי, מפקח הבנייה שלכם צריך לפתור אתכם מכל התעסקות שקשורה לפן המקצועי על כל חלקיו של הבנייה, כך שתוכלו להמשיך בשגרת יומכם מבלי מפריע, למעט הנושאים בהם הוא צריך את הסכמת הלקוח כמו בחירת הקבלנים שיבצעו את העבודה, קבלת החלטות עיצוביות ועוד.
 2. מפקח הבנייה אמור לסייע ללקוח לאתר אנשי מקצוע איכותיים, שמסוגלים לבצע את העבודה הנדרשת ברמה הגבוהה ביותר ובמקצועיות. כמו כן, הוא אמור לנהל משא ומתן עם אנשי המקצוע הללו על מנת לקבל את המחיר הכי משתלם ללקוח מבלי לגרוע מהאיכות ומקצועיות.
 3. מפקח הבנייה מכין תחזית שצופה את עלויות הבנייה, קובע את לוחות הזמנים הנדרשים לביצוע העבודה ולוקח עליהם אחריות.
 4. מפקח הבנייה מכין את חוזי העבודה בין הלקוח לקבלנים השונים שעובדים במסגרת הפרויקט.
 5. מפקח הבנייה מכין מפרטים עבור חומרי הבנייה הנדרשים לכל שלבי העבודה.
 6. מפקח בנייה מבקר באתר על מנת לוודא שכל אנשי המקצוע מבצעים את עבודתם בהתאם לתכניות, למפרטים, לתקציבים וללוחות הזמנים ועל מנת לתת מענה לכל סוגיה, בעיה, התלבטות או קושי.
 7. מפקח הבנייה נדרש להיות בקשר עם הלקוח לאורך כל תהליך העבודה על מנת לספק לו עדכונים בכל המתרחש באתר ולהבטיח המשך עבודה רציף.

בחינה מדוקדקת של השירותים שעליהם מתחייב מפקח הבנייה שלכם תבטיח שתקבלו שירות מקיף לכל צורכי הפרויקט מא' ועד ת'.

 • הערכת תכניות ובחינת כדאיותן.
 • הגדרת יעדים לאורך הפרויקט, הגדרת התפלגות העבודה ובניית תכנית לתיאום בין הגורמים השונים הפועלים באתר.
 • בניית תכנית לניהול סיכונים.
 • הגדרה של מערכות מעקב ובקרה.
 • הערכה ובניית תקציבים.
 • הנפקת דו"חות פרויקט.
 • ניהול ותיעוד רשומות.
 • ניהול מכרזים, ניהול חוזים חוזים ומעקב אחר קיומם באופן מלא על ידי כל הנוגעים בדבר.
 • תכנון רכש.
 • פיקוח עלויות.
 • בקרת איכות.
 • בניית תכנית לשיפור הון.
 • פתירת מחלוקות וסכסוכים בין הקבלנים ואנשי המקצוע הפועלים באתר.
 • ליווי הפרויקט לטופס 4.
 • בקרת בטיחות ועבודה על פי כל התקנים באתר.

קיימים מקרים שונים, בהם הלקוח מבקש שירות פיקוח בנייה רק עבור שלבי עבודה מסוימים או שנחוצה לו רק פגישת התייעצות. במקרים אלו, מפקח הבנייה מעניק ייעוץ או פיקוח בהתאם לדרישות הלקוח ובהתאם לשלבי העבודה בהם נמצא הפרויקט. אפשרויות אלו מומלצות פחות, שכן הן עלולות ליצור מצבים שבהן צצות בעיות או תקלות שעלולות ליפול בין הכיסאות, ולא יהיה מי שייקח עליהן אחריות.

אם כך, מה הדרך הכדאית לבחון כמה עולה מפקח בנייה, ואיך זה ישפיע על הבחירה שלכם בין המפקחים השונים שתראיינו?

פיקוח בנייה מחיר

ראשית, עליכם לדעת, שקיימות 3 שיטות תמחור פופולריות בתחום פיקוח הבנייה:

 1. עלות חודשית– שיטת התשלום החודשית מאפשרת לכם לדעת בוודאות כמה תידרשו לשלם למפקח עבור כל חודש עבודה. ייתכן שתידרשו לשלם את מלוא הסכום או חלק ממנו מראש, אך בשיטה זו אינכם מכסים את עצמכם במקרים שבהם קיימת חריגה מזמני העבודה שנקבעו לפרויקט – העדיפות הפחות שכיחה בישראל. היא מנתקת את מימד הזמן מניהול הפרוייקט ולמעשה עלולה להשיג יעד שלילי של משיכה ומריחה של הזמן
 2. עלות פר פרויקט– כאן מפקח הבנייה עשוי לדרוש מכם סכום גלובלי עבור שירותיו לכל אורך הפרויקט. במקרים מסוימים הוא עשוי לסכם עמכם על העלויות בגין הארכת הפרויקט או להתחייב לעבוד עד תום הפרויקט במחיר שנקבע ביניכם לפני תחילת העבודה – זו השליטה המומלצת. היא מכילה אחריות מקצה לקצה
 3. עלות שנתית – בפרויקטים ארוכי טווח, שעשויים לארוך מספר שנים, מפקח הבנייה עשוי לדרוש עלות שנתית. אפשרות זו פחות רלוונטית לבנייה פרטית או לבנייה של פרוייקטים עד שנתיים בממוצע

בכל מקרה, כדאי לעגן את נושא העלויות בגין שירותיו של המפקח במסגרת חוזה עבודה מסודר.

בחלק מהמקרים מפקח הבנייה עשוי לדרוש עלות נוספת בגין שירותים מיוחדים אותם הוא מציע, כמו ליווי הפרויקט לטופס 4 לדוגמה, שזה שירות מפקחים רבים מעדיפים שלא להציע ללקוח.

במרבית המקרים פגישת ייעוץ ראשונית איננה מחויבת בתשלום, אך אין זה גורף.

כמו כן, מומלץ לכלול במסגרת הסכם העבודה עם המפקח סעיף שאוסר עליו לקבל עמלות מאנשי מקצוע וקבלנים אחרים, כך שתבטיחו לעצמכם שהוא פועל ממקום נקי, שדואג לאינטרסים שלכם בלבד. הכנסת סעיף זה לחוזה עלולה לגרור עלויות גבוהות יותר בגין עבודתו של מפקח הבנייה, אך מכיוון שרק כך אתם יכולים להבטיח שמפקח הבנייה ידאג לאינטרסים שלכם בלבד, שווה להשקיע תשלום נוסף, ולו בשביל השקט הנפשי שלכם וההבטחה שאתם מעסיקים רק את אנשי המקצוע הטובים ביותר, שמתאימים לפרויקט הספציפי שלכם באופן מיטבי.

פרט לכל הכתוב לעיל, כדי לדעת כמה אמור לעלות לכם השירות של מפקח בנייה, עליכם להשיב על 3 השאלות הבאות:

 • מהו סוג הפרויקט שעבורו אתם זקוקים למפקח בנייה?

האם אתם משפצים בית קיים? האם אתם בונים תוספת למבנה קיים? האם אתם בונים בית מאפס? לסוג הפרויקט שאתם מבקשים לבנות יש השפעה מכרעת על עלות הפיקוח, שכן הוא יקבע את הכישורים שנדרשים ממפקח הבנייה, את פרק הזמן שתימשך הבנייה ואת מורכבות הפרויקט.

 • מהו סדר גודלו של הפרויקט, וכמה זמן הוא עשוי להימשך?

בנייה של בית צמוד קרקע או בנייה של בית מלון אינן זהות. סדר גודל הפרויקט והמורכבות שלו הנם גורם מכריע, שמפקח הבנייה שלכם צריך להיות מודע לו כדי לבחון את התאמתו לתפקיד ואת העלות שנדרשת לשם פיקוח הפרויקט.

 • איזה סוג פיקוח אתם רוצים שהמפקח ייתן לכם לאורך הפרויקט?

פיקוח עליון דורש מהמפקח לפקוד את אתר הבנייה בנקודות זמן ספציפיות וקריטיות לאורך הבנייה, ואינו מחייב אותו להגיע באופן תכוף לכל אורכו. לעומת זאת, פיקוח צמוד מבטיח שמפקח הבנייה נמצא כמעט תמיד באתר, מה שמשפר את יכולתו לנטר, לבקר, לוודא ולעשות את עבודתו בצורה טובה יותר, לחזות תקלות, לתת פתרונות מהירים ולהיות זמין ללקוח ולכל העוסקים במלאכה.

על מה כדאי לבסס את הבחירה שלכם?

ביסוס ההחלטה על ההצעה הנמוכה ביותר עלולה לעלות לכם הרבה יותר בהמשך הדרך. מפקחים רבים עשויים לעגל פינות, להתחמק מנוכחות קבועה באתר או לפספס דברים חיוניים ביותר כמו סיכונים באתר, חריגות מהתקציב או איכות עבודה ירודה. כשמדובר במפקח בנייה אמנם לא היקר ביותר הוא הטוב ביותר, אבל הבחירה בהצעה הכי זולה גם היא לא כדאית בהכרח.

בדרך כלל הבחירה צריכה להתבסס על הכישורים של מפקח הבנייה. לשם כך כדאי לבקש מהמפקחים שמראיינים לציין את הכישורים שלהם בעת הגשת הצעת המחיר לצד נתוני ההשכלה המקצועית וההכשרות השונות שעברו. מומלץ לדרוש תעודות מקצועיות וכמובן המלצות של לקוחות שבנו פרויקט דומה לשלכם. כמו כן, יש לוודא שהכשרותיו של מפקח הבנייה תואמות את סוג הפרויקט שאתם מבקשים לבנות.

על מנת לבסס את הבחירה בצורה מיטבית כדאי לכלול גם שיקולי תמורה, שכן מפקח בנייה שמעניק את סל השירותים הרחב ביותר ובעל הידע המקצועי הנרחב ביותר הוא העדיפות הכי טובה בשבילכם.

שורה תחתונה, כמה מפקח בנייה עולה לכם?

אם מפקח הבנייה שאתם מראיינים גובה עבור פגישת ייעוץ, הוא עשוי לחייב אתכם בעלות של 750 עד 1,500 ש"ח (לא כולל מע"מ).

העלות החודשית עבור מפקח בנייה יכולה לנוע בין 5,000 ל- 20,000 ש"ח, תלוי בגודל הפרויקט ובסוג הפיקוח שנדרש.

עבור מי שמבקש תמחור פר פרויקט או עלות לשנה, עלות המפקח עשויה לנוע בין 40,000 ל- 120,000 ₪ בממוצע כאשר המחיר הסופי הוא נגזרת של מורכבות הפרויקט, מיקומו הגיאוגרפי, הניסיון והוותק של מפקח הבנייה ותכולת הסכם העבודה איתו ( טופס 4, פיקוח צמוד או פיקוח עליון ועוד)

עם זאת, לפי כל הכתוב לעיל, ניתן לומר באופן חד- משמעי, שעלות מפקח בנייה היא נושא מאוד גמיש ודינמי. כמו בכל תחום, גם כאן כדאי לעשות סקר שוק ולקחת כמה הצעות מחיר (3 לכל הפחות) ולשאול אנשים שעשו זאת לפניכם כמה הם שילמו בעבור מפקח בנייה, ובמה הוא תרם להם בפרויקט.

מחשבון פיקוח בנייה

המחשבון נוצר על מנת לאפשר לכם לקבל אומדן עקרוני למחירון המקובל בתחום בהתאם למורכבות הפרויקט, מיקומו הגאוגרפי, היבטי תחרות ועוד .

המחיר המתקבל במחירון הינו בגדל המלצה אך מעל הכל, חשוב לקבל מספר חוות דעת והצעות מחיר ממפקחי בנייה טרם סוגרים הסכם עבודה עם מפקח מסויים.

לפניכם מחשבון עלות שכ"ט עבור מפקח בניה מוסמך, המתבסס על פרטי המידע אותם תספקו. התוצאה הינה בגדר הערכת מחיר בכפוף לתקנון
על בסיס המידע שהזנתם, המחיר המומלץ הינו המחיר המצוין מטה. שימו לב כי זהו מהיא מוצע בלבד ואינו מחייב את אף אחד מהצדדים והוא משמש כאומדן בלבד בתהליך קבלת ההחלטות שלכם.

מפקח בנייה בישראל

מרכזים עבורכם את כל המידע במקום אחד

באמצעות המידע המקצועי שתקבל תוכל לחסוך עשרות אלפי שקלים ולעיתים אף יותר לאורך תהליך הבניה שלך.בשליחת הטופס הינך מאשר את התקנון ותנאי השימוש באתר. השירות ניתן בחינם!

פיקוח בנייה פרטית בישראל

לפניכם מידע ומאמרים מקצועיים נוספים. קחו את הזמן, תלמדו את הפרטים ואת התהליכים ותבואו מוכנים. עבור מרבית האנשים, זו העיסקה והפרוייקט הגדולים ביותר בחייהם.

מכרזים בבנייה פרטית - pikuah
ניהול פרוייקטים

מכרזים

ניהול מכרזים הוא משימה מורכבת שמצריכה זמן ומשאבים. עבור מי שאינו מיומן בכך, זו עלולה להיות משימה מורכבת, ובמיוחד כשמדובר בפרויקט מורכב, שכן היא מצריכה לבחון את כל ההיבטים ואנשי המקצוע שנדרשים לפרויקט.< מפקח בנייה שמכיר את דרישות הפרויקט ואת כל שלבי העבודה יכול לסייע בבחירת המכרזים הנכונים לכל שלב עבודה. הוא בקיא בניסוח דרישות מקדימות ויודע על מה אסור לוותר בבחירת הקבלנים ואנשי המקצוע.

להמשך קריאה »
טופס 4 - מקפח בנייה pikuah
ניהול פרוייקטים

טופס 4

ברכישת דירה חדשה מקבלן, האחריות לקבלת כל האישורים הנדרשים לטופס 4 נמצאת בידי הקבלן. לעומת זאת, אם אתם בונים את הבית בעצמכם, האחריות היא כולה שלכם. עם זאת, בעזרת פיקוח צמוד של מפקח בנייה, ניתן לכלול את האחריות לקבלת טופס 4 במסגרת התחייבויותיו של מפקח הבנייה, מה שעשוי להיות הפתרון המושלם בשבילכם, שכן מפקח בנייה שמלווה את הפרויקט לכל אורכו גם מכיר את כל התכניות, גם בקיא בהליכי העבודה וגם אחראי לבטיחות המבנה. פרט לכך, ניסיונו מקל עליו בקבלת אישור אכלוס בדרך המהירה ביותר, מה שמבטיח לכם הליך מזורז וראש שקט.

להמשך קריאה »
בניית-תקציב-בנייה פיקוח בנייה Pikuah
ניהול פרוייקטים

בניית תקציב בנייה

באתר הבנייה עשויים לעבוד מספר רב של אנשי מקצוע בו זמנית. כמו כן, אנשי מקצוע רבים עשויים להתחלף באתר בהתאם לשלבי הפרויקט ובהתאם לצרכיו המשתנים באופן דינמי. על כן חשוב להכיר את כל אנשי המקצוע שמעורבים בפרויקט ואת דרישות שכרם. חשוב לבחון את חיוניותם להשלמת הפרויקט ולהכיר את חלקם בתהליכי העבודה, את סוגי הסכמי התשלום שהם עובדים לפיהם ואת ההשלכות של כל אחד מההסכמים.

להמשך קריאה »
פיקוח-צמוד-באתר-בנייה-pikuah
מפקח בנייה הגדרות תפקיד

פיקוח צמוד באתר בנייה

אף על פי שהפיקוח הצמוד עולה יותר ללקוח, הוא מבטיח לו בראש ובראשונה סיכוי גבוה יותר למניעת כשלים בזמן אמת, וזה לכשעצמו יתרון אדיר. בעוד בפיקוח עליון, המפקח מגיע בצורה מדגמית אל האתר, בפיקוח צמוד הוא נמצא באתר הבנייה "סביב השעון", ואחראי על פיקוח של עבודות הבנייה, אך גם על נושאים מנהליים שונים, סדר ניקיון ובטיחות באתר, בקרה על כל מי שנכנס ויוצא מאתר הבנייה, פיקוח על אספקת החומרים וכן הלאה.

להמשך קריאה »
דוחות-דיווח-ובקרה-Pikuah-פיקוח-בנייה
ניהול פרוייקטים

תיעוד ודיווח

לדוח היומי חשיבות עליונה בניהול רשומות פשוטות. רישום כל הביצועים מגן על המפקח מפני טיעונים וטענות אפשריות, שכן גם אם הקשר עם הלקוח נהדר, יש אמון מלא וכולם מבצעים את עבודתם בזמן, תרחישים מסוימים עלולים לגרום לכך שרק מה שסוכם על הנייר יהיה רלוונטי. ללא תיעוד מסודר, לא ניתן יהיה לברר אודות נושאים שסוכמו בעת הביקור באתר או בישיבות, ועל כן יש לתעד את כל ההחלטות המתקבלות בדוחות יומיים ופרוטוקולים של פגישות.

להמשך קריאה »
מפקח-בנייה-בצפון pikuah
מפקחי בנייה בישראל

מפקח בנייה בצפון

בשנים האחרונות אתגרי ביצוע הנדסיים ותכנוניים מערימים על אנשי המקצוע קשיים, אך מי שבידו טכנולוגיות חדשות ומתקדמות מסוגל ליישם כל חזון יוצא דופן ויצירתי של יזמים ואדריכלים, גם בתנאי השטח המאתגרים ביותר, מה שאומר שהיזם יכול לפנטז על בית החלומות שלו, וכל מה שהוא זקוק לו זה אדריכל שידע לתרגם זאת לשרטוטים ומפקח בנייה שיוכל לנצח על הפרויקט ביד רמה.

להמשך קריאה »

שאלות נפוצות

באתר הבנייה עשויים לעבוד מספר רב של אנשי מקצוע בו זמנית. כמו כן, אנשי מקצוע רבים עשויים להתחלף באתר בהתאם לשלבי הפרויקט ובהתאם לצרכיו המשתנים באופן דינמי. על כן חשוב להכיר את כל אנשי המקצוע שמעורבים בפרויקט ואת דרישות שכרם. חשוב לבחון את חיוניותם להשלמת הפרויקט ולהכיר את חלקם בתהליכי העבודה, את סוגי הסכמי התשלום שהם עובדים לפיהם ואת ההשלכות של כל אחד מההסכמים.עוד על בניית תקציב בנייה פרטית

ניהול מכרזים הוא משימה מורכבת שמצריכה זמן ומשאבים. עבור מי שאינו מיומן בכך, זו עלולה להיות משימה מורכבת, ובמיוחד כשמדובר בפרויקט מורכב, שכן היא מצריכה לבחון את כל ההיבטים ואנשי המקצוע שנדרשים לפרויקט.< מפקח בנייה שמכיר את דרישות הפרויקט ואת כל שלבי העבודה יכול לסייע בבחירת המכרזים הנכונים לכל שלב עבודה. הוא בקיא בניסוח דרישות מקדימות ויודע על מה אסור לוותר בבחירת הקבלנים ואנשי המקצוע.עוד על מכרזים בבניה פרטית

ף על פי שהפיקוח הצמוד עולה יותר ללקוח, הוא מבטיח לו בראש ובראשונה סיכוי גבוה יותר למניעת כשלים בזמן אמת, וזה לכשעצמו יתרון אדיר. בעוד בפיקוח עליון, המפקח מגיע בצורה מדגמית אל האתר, בפיקוח צמוד הוא נמצא באתר הבנייה "סביב השעון", ואחראי על פיקוח של עבודות הבנייה, אך גם על נושאים מנהליים שונים, סדר ניקיון ובטיחות באתר, בקרה על כל מי שנכנס ויוצא מאתר הבנייה, פיקוח על אספקת החומרים וכן הלאה.עוד על פיקוח צמוד באתר בנייה

לדוח היומי חשיבות עליונה בניהול רשומות פשוטות. רישום כל הביצועים מגן על המפקח מפני טיעונים וטענות אפשריות, שכן גם אם הקשר עם הלקוח נהדר, יש אמון מלא וכולם מבצעים את עבודתם בזמן, תרחישים מסוימים עלולים לגרום לכך שרק מה שסוכם על הנייר יהיה רלוונטי. ללא תיעוד מסודר, לא ניתן יהיה לברר אודות נושאים שסוכמו בעת הביקור באתר או בישיבות, ועל כן יש לתעד את כל ההחלטות המתקבלות בדוחות יומיים ופרוטוקולים של פגישות. עוד על תיעוד ודיווח של מפקח בנייה

ברכישת דירה חדשה מקבלן, האחריות לקבלת כל האישורים הנדרשים לטופס 4 נמצאת בידי הקבלן. לעומת זאת, אם אתם בונים את הבית בעצמכם, האחריות היא כולה שלכם. עם זאת, בעזרת פיקוח צמוד של מפקח בנייה, ניתן לכלול את האחריות לקבלת טופס 4 במסגרת התחייבויותיו של מפקח הבנייה, מה שעשוי להיות הפתרון המושלם בשבילכם, שכן מפקח בנייה שמלווה את הפרויקט לכל אורכו גם מכיר את כל התכניות, גם בקיא בהליכי העבודה וגם אחראי לבטיחות המבנה. פרט לכך, ניסיונו מקל עליו בקבלת אישור אכלוס בדרך המהירה ביותר, מה שמבטיח לכם הליך מזורז וראש שקט.עוד על טופס 4

פיקוח הבנייה מבטיח את שלמות הפרויקט משלב התכנון הראשוני, לאורך בניית הפרויקט ומהלך העבודה, ביצוע העבודה ופיקוח עליה בפועל. הפיקוח מעניק גם אחריות וכתובת לשאלות לאחר מכן, בכל מה שיצטרך ובאופן שיטיב עמו גם לאחר סיום הפרויקט. עוד על מפקח בנייה – תפקיד והגדרות

מפקח בנייה הוא הדמות המקצועית והסמכותית שמייצגת אתכם מול כל אנשי המקצוע לאורך כל התהליך, ודואג שהכול יתקתק כמו שעון. אף על פי שהוא מקבל סמכות מאוד רחבה לפעול ולקבל החלטות, הוא צינור המידע שמחבר ביניכם לבין יתר אנשי המקצוע, כך שכל עוד הוא ישנו, אתם תמיד בשליטה. למה צריך מפקח בנייה ?

מנהל פרויקט בנייה למגורים אחראי לפקח על כל מה שקשור לפרויקטים של בנייני מגורים, החל משלבי התכנון ועד למסירת הבית הפרטי או המתחם המוגמר. הוא עוזר בהגדרת יעדים, בחינת היתכנות ותקציב וקביעת זמני עבודה שמוקצבים לכל שלב, עוזר לקבוע תקני ביצועים ומדריך את הלקוח בבחירת צוותים, החל מאדריכלים ויועצים ועד לקבלני ביצוע. ליווי של מנהל בנייה אינו מסתיים עד לקבלת טופס 4 המוגמר וכן למסירת המפתחות ללקוח.ניהול פרוייקטים בבניה פרטית

מנהל הפרויקט צריך כל הזמן לחשוב על העלויות ולהכניס אותם לכל שיקול. זה כולל עמידה בתקציבים שהוקצבו לכל שלב בעבודה לפני תחילת הפרויקט, את המשכורות שמשולמות לאנשי המקצוע השונים, חומרי הגלם הדרושים ואפילו אישורים שיש להמציא, זאת יחד עם בקרה צמודה על עמידה בתוכנית העבודה, הבטיחות ואיכות הביצוע. ניהול ופיקוח בנייה

כל המידע על מפקחי בנייה בישראל, במקום אחד. אנו מעונינים להביא את התחום לשיא יכלותיו תוך שיפור מתמיד. 

כל הוויתו של מפקח הבנייה, צריכה להיות מוכוונת שירות מקצועי, אישי, יעיל ואתי הנאמן ללקוח בראש ובראשונה ומעל הכל

מפקח בנייה מקצוען הוא ההבדל ❤️אל תתפשרו על פחות !